Per šventes gal kartais pagalvojate – na ir gerai gyvena tie renginių vedėjai. Vietoje darbo jie turi tikras šventes. O jūs, pasibaigus šventei, vėl pėdinsite į kontorą, kur dirbsite savo super svarbius darbus. Kai tuo tarpu renginių vedėjai neis į darbą, o dirbs tik per šventes. Tačiau taip galvoti, jog toks darbas labai lengvas, galvoti gali tik tie, kas niekada nebandė valgyti šios duonos. Štai ką sako patyrė scenos meistrai apie savo darbo sunkumus, paklausti, kas jų darbe sudėtingiausia.
„Kartais visai nėra nuotaikos“
5 metus sceninės patirties turintis aktorius ir privačių renginių vedėjas sako, kad kartais sunkiausia būna kovoti su nuotaikų kaita. „Gal man dar trūksta patirties, kad neturiu vis dar to stebuklingo metodo, kaip pakelti sau ūpą. Kai eini dirbti tokio darbo, privalai šypsotis, būti labai geros nuotaikos, nes būtent to iš tavęs reikalauja darbas. Tu turi būti linksmiausias, energingiausias, ir ta energija užkrėsti visus. Jokiu būdu negali būti surūgęs. Bet esi žmogus, todėl visko būna. Kartais kokios problemos slegia, kartais sveikata prasta. Aš dar jaunas, ir šiaip esu apibūdinamas dažnai kaip optimistas, todėl turiu daug dar to „parako“ ir geros nuotaikos. Bet vis tiek pasitaiko dienų, kada būna labai sunku įsivaizduoti, kad štai jau greitai eisiu ant scenos ir ten visus linksminsiu, kai pačiam labai reikėtų tokios terapijos. Aišku, kai užlipi ant scenos, įsijauti, tai viskas tada gerai jau einasi“, – sako vedėjas.
„Darbas, kai visi linksminasi“
Vestuvėse renginius vedanti moteris sako, kad jai sunkiausia būna susitaikyti su tuo atvirkščiu ritmu. „Man labai gaila savaitgalių ir vakarų, kurie įprastai normaliame ritme yra tas laikas, kada žmonės ilsisi ir leidžia smagiai laiką su draugais, artimaisiais. Mano ritmas jau iškart kitaip dėliojasi, nes aš tokių vakarų ir savaitgalių neturiu. Dirbu kitiems, kad jie galėtų gerai pailsėti ir atšvęsti. Tai turbūt ir yra didžiausia nuoskauda. O pavadinti darbo pramoga negaliu, nes pramogų versle aš dirbu. Pramogos man tikrai nėra kalbėjimas viešai prieš žmones, kurių nepažįstu“, – sako ji.
„Kai klientai turi kitus lūkesčius“
Kiti reginių vedėjai kaip sunkumą įvertina prasilenkiančius lūkesčius. Kai klientai nori dalykų, kurių renginių vedėjai nedaro, tada ir kyla daug sunkumų. Dėl to svarbu iš anksto viską gerai aptarti.